انواع پرده‌های ساده و شیک

پرده‌ها یک دریچه به فضای خارج هستند که بسیار بیشتر از پنجره‌ها و فضای پشت آن قابل مشاهده است. پرده یکی از اصلی‌ترین تزئینات دکوراسیون داخلی منزل است که غالباً با کوسن، رنگ مبلمان یا سایر وسایل تزئینی ست می‌شود. مدل‌های جدید پرده با والان موجود در بازار به دو دسته تقسیم می‌شوند، دسته ای که با طرح‌ها و برش‌های پیچیده تهیه می‌شوند و دسته ی دیگر که در عین سادگی زیبایی خاصی دارند و برای دوخت آن‌ها به مهارت خاصی احتیاج نیست. سادگی همیشه زیبایی خاص خود را دارد، اما ما ایرانی‌ها همیشه سعی می‌کنیم تا سنگ تمام بگذاریم. این امر می‌تواند از تهیه مبلمان گران‌قیمت و نصب پرده‌های مدرن و لوکس نتیجه گرفت. اما گاهی اوقات مکان‌هایی را که ساعت‌ها در طول روز در آن‌ها به سر می‌بریم فراموش می‌کنیم و از انرژی زیادی استفاده می‌کنیم. گاهی اوقات با نصب یک پرده ساده در اتاق خواب یا آشپزخانه و حتی اتاق نشیمن، می‌توانیم فضای بسیار زیباتر را در اطراف خود تجربه کنیم. پرده‌های ساده و شیک باعث می‌شوند سایر لوازم جانبی بیشتر به چشم بیایند، بنابراین اگر اتاق شلوغی دارید، باید از پرده ساده استفاده کنید تا زیبایی اتاق خود را چند برابر کنید.

 

انواع مدل‌های زیبا و ساده پرده

 

عمده کاربرد پرده‌های شیک

پرده‌های ساده و شیک بیشتر به عنوان پرده اتاق خواب و آشپزخانه استفاده می‌شوند. این پرده‌ها با مدل‌های شیک و زیبا انتخاب بی‌نظیری برای اتاق خواب و آشپزخانه هستند. برای تهیه یک پرده زیبا حتما به متریال و طرح پارچه انتخاب شده توجه کنید و در عین حال باید هماهنگی لازم را با دکوراسیون منزل شما داشته باشد. فراموش نکنید که پرده‌ها نقش مهمی‌در دکوراسیون خانه شما دارند.

 

 

انتخاب پرده متناسب با ویژگی‌های خانه

  • انتخاب پرده متناسب با خانه سقف کوتاه

اگر سقف خانه کوتاه است ، به جای استفاده از دیوارپوش‌ها و الگوهای اضافی، می‌توانید به یک قاب چوبی ساده در بالای پرده بسنده کنید. اگر ارتفاع پرده فقط از اندازه پنجره‌ها از سقف تا کف باشد، با خطای دید بلندتر به نظر می‌رسد.

 

  • انتخاب پرده متناسب با خانه کوچک

برای خانه‌های کوچک بهتر است از پرده‌های ساده و شیک رنگ روشن با پارچه‌های ابریشمی‌همرنگ دیوار استفاده کنید. نه تنها از زیبایی خانه کم نمی‌کند، بلکه باعث می‌شود خانه شیک، ساده و بزرگتر به نظر برسد. علاوه بر این، به راحتی می‌توانید از نورگیری پنجره استفاده کنید. حتما می‌دانید که انتخاب رنگ‌های روشن و داشتن نور بیشتر باعث دلبازتر و بزرگ‌تر دیده شدن خانه می‌شود. اگر خانه کوچکی دارید ، اصلاً سراغ پرده‌های مخملی و گلدار نروید.

ضرورت استفاده از رنگ‌های روشن

 

 

  • انتخاب پرده برای خانه‌ای با نور کم

در این حالت انتخاب شما باید به سمت پرده‌های ساده و شیک ابریشمی توری یا نازک برود، زیرا در اصل پرده‌ها برای کاهش نور اضافه هستند و اگر نور کافی ندارید، استفاده از پرده‌های ضخیم با رنگ‌های تیره به هیچ وجه عاقلانه نیست.

 

انتخاب پرده متناسب با پنجره خانه
  • انتخاب پرده برای خانه ای با پنجره‌های چند تکه

اگر روی دیوار دو پنجره دارید که کمی‌از هم فاصله دارند، در دوخت پرده آن‌ها را متحد کنید. بنابراین خانه بزرگ‌تر دیده می‌شود. حتماً متوجه شده اید که پرده پنجره پذیرایی وقتی عرض زیادی داشته باشد بسیار شیک‌تر و باشکوه‌تر از چند پرده کوچک است که به طور جداگانه جدا شده‌اند. اما اگر فاصله بین پنجره‌ها زیاد بود و مجبور بودید از دو یا چند پرده در یک طرف دیوار استفاده کنید، بین این پنجره‌ها مناسب‌ترین فضا برای نصب نقاشی یا تزئین با استفاده از سنگ‌های عتیقه قرار است.

 

پرده سراسری برای پوشاندن چند پنجره

 

  • انتخاب پرده برای خانه‌ای با پنجره‌های کوچک

فرقی نمی‌کند پنجره‌های سراسری داشته باشید یا پنجره‌های کوتاه؛ برای دوخت پرده بهتر است از تمام ارتفاع دیوار استفاده شود. پرده‌های کوتاه بیشتر برای اتاق خواب مناسب هستند. سنگین بودن پرده پذیرایی به ارتفاع بیشتر و در صورت امکان عرض بیشتر پرده است.

 

اهمیت رنگ پرده

همه چیز به ترکیب رنگی که در دکوراسیون شما استفاده شده بستگی دارد. اگر خانه‌ای پر از فرش و مبل و پر از نقش و نگار دارید، به دنبال پرده‌های ساده و شیک بروید.

برعکس ، اگر از فرش‌های کم ارتفاع با طرح‌های خلوت و مبل‌های تک رنگ استفاده می‌کنید ، می‌توانید از پرده‌های کلاسیک سلطنتی برای تزئین پذیرایی استفاده کنید.

اگر در خانه بیش از یک یا دو رنگ استفاده نمی‌کنید و می‌خواهید پرده ای با رنگ شاد به دکوراسیون اضافه کنید، بهتر است تعدادی کوسن، رومیزی و وسایل تزئینی همرنگ تهیه کنید و در گوشه گوشه خانه قرار دهید تا هماهنگی رنگ در خانه برقرار شود.

 

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *