مقدمه

پرده‌ها یکی از ارکان مهم برای افزایش جذابیت دکوراسیون ساختمان می‌باشند. به طور کلی پرده‌ها از ویژگی‌های زیادی برخوردار هستند که این ویژگی‌ها می‌توانند با توجه به یک سری از عوامل همچون جنس، طرح، ابعاد، شیوه نصب و سایر عوامل مربوط به پرده متنوع باشند. یکی از ویژگی‌های پرده‌ها که از اهمیت بالایی هم برخوردار است، جلوگیری آن‌ها از نفوذ ذرات گرد و غبار به همراه باد می‌باشد. در واقع این ویژگی پرده مدل جدید باعث می‌شود تا فضای درون ساختمان کاملاً تمیز مانده و در کنار آن ساکنین ساختمان نیز از این آلودگی‌ها در امان باشند. در برخی از موارد پنجره‌ها در قسمتی از ساختمان نصب می‌شوند که از بیرون امکان مشاهده فضای درون ساختمان وجود دارد. در چنین شرایطی که حریم داخل منزل ممکن است از بین برود می‌توان با نصب یک پرده مناسب این خطر را برطرف کرد.

همچنین پرده‌ها از انواع مختلفی برخوردار هستند که هر کدام از آن‌ها نیز در مقایسه با دیگری دارای طرح مختلفی می‌باشد. این ویژگی باعث می‌شود تا مشتریان بتوانند با توجه به سلیقه خود یک پرده با مدل جدید و دلخواه خود را انتخاب کنند. از ویژگی‌های دیگر پرده‌ها می‌توان به تنوع جنس بالای آن‌ها اشاره کرد. این تنوع جنس بالا موجب می‌شود تا متناسب با مکان‌های مختلف بتوان از یک پرده با جنس مناسب استفاده کرد.

برخی از پرده‌های مدل جدید نقش تزئینی دارند و فقط جهت افزایش جذابیت و زیبایی دکوراسیون ساختمان نصب می‌شوند ولی برخی از پرده‌ها نقش مهم تری از جمله جلوگیری از ورود نور شدید خورشید به درون منزل و یا حتی حفاظت از حریم منزل را بر عهده دارند. به همین ترتیب می‌توان گفت که جنس پرده‌ها می‌تواند نقش ویژه‌ای در مشخص کردن کاربرد آن‌ها داشته باشد.

پرده مدل جدید کلاسیک

جنس‌های مختلف پرده‌ مدل جدید و کاربرد آن‌ها

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم پرده‌ها از پارچه‌هایی با جنس‌های کاملاً متفاوت دوخته می‌شوند که هر یک از این پارچه‌ها با جنسی که دارند یک خصوصیت ویژه را به پرده می‌دهند.

پارچه‌های مخملی و ابریشمی از رایج ترین پارچه‌هایی هستند که اغلب جهت دوخت پرده‌های تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پرده‌های ابریشمی و یا مخملی در مقایسه با پرده‌های دیگر از قیمت بیشتری برخوردار هستند و مناسب ترین انتخاب برای مکان‌هایی همچون نشیمن و پذیرایی می‌باشند.

در ضمن نصب پرده مدل جدید ابریشمی و یا مخملی نیز کار ساده‌ای نیست و حتی شستشوی آن هم می‌تواند کمی دشوار باشد.

پارچه‌های دیگری که برای دوخت پرده‌ها به کار می‌روند از جنس نخی و یا کتانی هستند که موجب می‌شوند تا پرده‌هایی با این جنس نسبت به سایر پرده‌های دیگر قیمت کمتری داشته باشد و بتوان از آن برای نصب در مکان‌های کوچک مانند اتاق و یا حتی مکان‌های مدرن استفاده کرد.

در ضمن پرده‌هایی با این جنس کاملاً سبک بوده و وزن زیادی ندارند. به همین دلیل شستشوی آن‌ها بسیار کار راحتی می‌باشد.

در نهایت پرده‌ها به دلیل داشتن جنس‌های متفاوت از ویژگی‌ها و کاربرد‌های متنوعی هم برخوردار هستند و باید قبل از خرید یک پرده، تمامی این  موارد را به خوبی مورد بررسی قرار داد.

پرده ارزان مدل 2020

چگونه یک پرده باکیفیت تهیه کنیم؟

در واقع شما برای این که بتوانید یک پرده باکیفیت را انتخاب کنید باید در ابتدا هدف خود را برای تهیه پرده مشخص کنید.

در برخی از موارد شما می‌خواهید دکوراسیون ساختمان خود را دچار یک سری از تغییرات بکنید و به همین منظور قصد دارید از پرده‌ استفاده کنید ولی در برخی از موارد نیز ممکن است هدف شما از خرید پرده، انجام یک امر مهم و کاربردی باشد.

به همین منظور نوع هدف شما تا حد زیادی می‌تواند به شما در انتخاب نوع پرده مناسب کمک کند. پرده مدل جدید که جهت زیبایی در ساختمان نصب می‌شود، معمولاً از پارچه‌های دارای طرح زیاد و جنس نازک و درخشان برخوردار هستند ولی پرده‌هایی که جهت انجام امور خاص به کار می‌روند در بیشتر مواقع ساده بوده و دارای جنس ضخیم تری هستند.

در ضمن باید توجه داشته باشید که نوع ساختمان هم می‌تواند در انتخاب پرده نقش داشته باشد. زیرا اگر ساختمان موردنظر اداری باشد دیگر نمی‌توان از پرده‌هایی با طرح زیاد استفاده کرد و در این شرایط پرده‌های ساده کاربرد بیشتری دارند.

قیمت آنلاین پرده شیک

محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *