پرده از نوع سلطنتی 

پرده‌­سلطنتی با طرح‌‌های شلوغ و سنگین و والان‌‌های پرچین جلوه‌ای اشرافی به خانه شما  می‌‌بخشد. بهتر است مبلمان و سایر دکوراسیون، متناسب با فضای کنار این پرده‌ها انتخاب شود. برای نصب در اتاق نشیمن  می‌‌توانید از پرده‌‌های سلطنتی و شیک استفاده کنید. به دلیل گرانی و پارچه‌‌های خاصی که برای دوخت این نوع پرده استفاده  می‌‌شود، افراد کمی از این پرده‌ها در اتاق خواب یا آشپزخانه استفاده  می‌‌کنند. این پرده‌ها اغلب از پارچه‌‌های شیک و سنگین مانند مخمل، پارچه کتان، ابریشم با کیفیت و توری ساخته شده اند. در نصب پرده‌‌های سلطنتی ، باید در انتخاب آن‌ها متناسب با فضا و ابعاد پنجره‌ها دقت کافی داشته باشید.لازم به ذکر است که پرده هایی که می‌خواهیم در طراحی منزل استفاده کنیم متناسب با سبک دکوراسیون استفاده شوند. پرده سلطنتی از جمله پرده‌هایی هستند که بسیار محبوب هستند و افراد زیادی علاقه‌مند به این نوع پارچه‌ها هستند.

استفاده از پرده‌های سلطنتی به لوکس‌تر شدن فضای شما کمک می‌کند. توصیه می‌شود افرادی که خانه خود را به سبک مدرن طراحی کرده‌اند از پرده های سلطنتی برای خانه خود استفاده کنند. یکی از مزایای این پرده ها امکان نصب آن‌ها برای هر اندازه پنجره است. شما می توانید رنگ پرده پذیرایی استفاده شده در خانه را با رنگ پارچه‌های مبل هماهنگ کنید. در واقع ، استفاده از پرده سلطنتی یک فضای رسمی را ایجاد می‌کند.

پرده سلطنتی

 

کاربرد‌‌های پرده‌های سلطنتی

در هر خانه پنجره‌‌های زیادی در اندازه‌ها و شکل‌‌های مختلف وجود دارد که هر یک از آن‌ها باید با یک پرده مناسب و با ویژگی‌‌های خاص خود پوشانده شود. وقتی می‌‌خواهید پرده سلطنتی برای پنجره خانه خود انتخاب کنید، باید مدلی را در نظر بگیرید که هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکرد مناسب آن پنجره باشد و با دکوراسیون اطراف آن هماهنگ باشد.

در اتاق‌‌هایی که آفتاب می‌‌‌‌‌‌‌تابد، باید از سایبان زیر پرده سلطنتی استفاده شود و اگر از پرده‌‌های رنگارنگ استفاده  می‌‌کنید، باید از آستر در زیر آن استفاده کنید تا از کمرنگ شدن پارچه اصلی به دلیل تابش نور خورشید جلوگیری کند.

از این پرده‌ها به صورت ۲ تکه (برای پنجره‌‌های عریض) و روی یک پرده نازک (ابریشم یا تور) با والانی در بالای پنجره، یک ترکیب بسیار زیبا تشکیل  می‌‌شود، اما بدون پرده نازک زیر یا حتی والان هم استفاده  می‌‌شود.

بلند بودن یا کوتاه بودن، عریض بودن یا باریک بودن پنجره، نحوه باز و بسته شدن آن و شکل و موقعیت آن روی دیوار از نقاطی هستند که در تصمیم گیری ما درباره مدل پرده تأثیرگذار هستند. مدل پرده انتخابی شما باید اجازه دهد پنجره‌ها به راحتی باز و بسته شوند و مدل پرده مشکلی ایجاد نکند.

اگر بودجه محدودی دارید، خرید مقدار زیاد پارچه پرده ارزان قیمت بهتر از خرید مقدار کم پارچه گران قیمت است. زیرا برای دوخت پرده با چین بیشتر می‌‌توان از پارچه بیشتری استفاده کرد و منظره زیباتر خواهید داشت.

پارچه‌‌های مخصوص پرده سلطنتی

نصب پرده سلطنتی

نصب پرده سلطنتی در خارج از قاب فرو رفتگی دیوار به ما امکان  می‌‌دهد تا پرده را کاملاً از دو طرف پنجره بکشیم و دوباره آن را جمع کنیم که در مواقع نیاز به نور بیشتر، با مشکل روبرو نشویم. همچنین  می‌‌توانیم مطابق سلیقه خود و هماهنگ با دکوراسیون اتاق از پرده‌‌های بلند برای پنجره‌‌های کوتاه استفاده کنیم.

اگر پنجره در فرورفتگی دیوار قرار داشته باشد،  می‌‌توان پرده‌ها را در این فرورفتگی یا خارج از آن نصب کرد. با این حال، نصب پرده در داخل این فرورفتگی و فاصله بسیار کم آن از پنجره، اگرچه این زیبایی پرده و پنجره را دو چندان  می‌‌کند، اما به خاطر داشته باشید که از عبور نور زیاد از اتاق جلوگیری کرده و اتاق را تاریک  می‌‌کند. همچنین، پرده باید از اندازه قاب پنجره پیروی کند.

اگر شوفاژ رادیاتور در زیر پنجره نصب شده است، بهتر است از پرده‌‌های بسیار ضخیم برای آن پنجره استفاده نکنید، زیرا در زمستان از گسترش گرما در اتاق جلوگیری  می‌‌کند.

نصب پرده سلطنتی

نکات پایانی برای خرید پرده سلطنتی

برای اینکه پرده اتاق ما زیباتر دیده شود باید در انتخاب میله‌ی پرده سلطنتی نیز دقت کنیم و توجه داشته باشیم که میله‌ی پرده و گیره‌ها باید با پارچه و مدل آن مطابقت داشته باشد.

بست‌ها و سر میله‌ها بسیار کوچک به نظر می‌‌رسند اما رعایت این نکات زیبایی پرده را دو چندان  می‌‌کند.

اگر تصمیم به ست کردن دکوراسیون منزل خود با پرده‌هایتان دارید ، بسیار مهم است که بخاطر داشته باشید که نباید پارچه‌‌های ابریشمی و ضخیم را با نقش و نگار انتخاب کنید، زیرا فضای اتاق شما را شلوغ نشان می‌‌دهد.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که پارچه‌‌‌های پرده طرح‌دار را دوست دارند، باید پارچه‌‌های دکوری کنار پرده را از جنس پارچه ابریشمی طرح دار در یکی از رنگ‌‌های روشن انتخاب کنید.

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *