انواع پرده کرکره‌ای

پرده کرکره‌ای آلومینیومی

پرده‌های آلومینیومی یا فلزی اولین اولویت خریداران پرده کرکره‌ای می‌باشد، زیرا نور ورودی را به خوبی و به طور کامل کنترل می‌کنند. پرده‌های آلومینیومی‌در قطرهای ۱۶ ، ۲۵ ، ۳۵ و ۵۰ میلی متر تولید می‌شوند که این تنوع تولید به خریداران این امکان را می‌دهد تا از‌این نوع پرده ها در محیط‌های مختلف اداری مانند اتاق مدیریت، کنفرانس و همچنین بین پنجره‌های دوجداره استفاده کنند.

مزایای پرده آلومینیومی

یکی از مزایای پرده‌های آلومینیومی انعطاف پذیری بالای تیغه‌های آن است که باعث افزایش عمر محصول می‌شود. از دیگر مزایای پرده‌های آلومینیومی نگهداری آسان و توانایی تنظیم پره‌ها برای کنترل میزان نور محیط است. پرده‌های آلومینیومی با تنوع در رنگ‌های مختلف ، نیازهای خریداران را کاملا برآورده می‌کند.

پرده کرکره‌ای آلومینیومی

پرده کرکره ای زبرا

پرده زبرا به دلیل داشتن دو لایه، فضای خوبی را برای مصرف کننده ایجاد می‌کند. ‌این پرده ترکیبی از نوارهای افقی با دو لایه پارچه است که در دو لایه موازی قرار می‌گیرد. پرده‌های زبرا عملکردی مشابه پرده‌های شید دارند، با‌این تفاوت که پرده کرکره‌ای زبرا نیازی به تا شدن ندارد و میزان نور دلخواه را می‌توان تنظیم کرد. این ویژگی امکان بستن دید کامل بدون باز و بسته شدن را فراهم می‌کند.

پرده زبرا محبوب ترین پرده تزئینی است. پرده زبرا ترکیبی از تور و پارچه است که دو لایه موازی توسط نوارهای پارچه‌ای هستند که در فواصل منظم به هم متصل می‌شوند. پرده زبرا می‌تواند با تغییر زاویه تیغه ها، عبور نور را ۱۰ تا ۵۰ درصد تغییر دهد. همچنین می‌توان پرده کرکره‌ای زبرا را به طور کامل در قرقره بالایی جمع کرد و از نور کامل استفاده کرد.

خرید پرده کرکره‌ای زبرا

پرده کرکره ای چوبی

پرده کرکره‌ای چوبی در مدل‌های مختلف با طرح‌ها و رگه‌های چوب مصنوعی و طبیعی عرضه می‌شوند. پرده‌های چوبی عمر طولانی دارند زیرا از چوب‌های خوبی مانند افرا ، گردو و بلوط تولید می‌شوند. پرده کرکره‌ای چوبی نور محیط را کاملا کنترل می‌کنند و محیط شما را کاملاً خصوصی می‌کنند. در آشپزخانه و حمام معمولاً از پرده‌های چوبی ساده استفاده می‌شود. پرده‌های چوبی در ۳ اندازه ۲۵ ، ۳۵ و ۵۰ میلی متر تولید می‌شوند.

تمیز کردن پرده‌های چوبی

پرده‌های چوبی را می‌توان با پارچه‌ای نرم و تمیز به راحتی تمیز کرد ، اما وقتی گرد و غبار زیادی وجود دارد ، می‌توانید از پارچه‌ای مرطوب استفاده کنید، که البته نباید مدام با پارچه مرطوب تمیز شود ، زیرا با گذشت زمان، چوب را دچار پیچ و تاب می‌کند و پرده کرکره‌ای را خراب می کند.

Wooden shutters

پرده کرکره‌ای لوردراپه

پرده لوردراپه یا Vertical blinds که دارای تیغه‌های عمودی است، قابل نصب بر روی تمام پنجره ها می‌باشد، این تیغه ها بسیار پهن و محکم هستند. همانطور که گفتیم این تیغه ها به صورت عمودی در کنار پنجره قرار دارند و به صورت افقی حرکت می‌کند. از‌این نوع پرده عمودی بیشتر در مراکز اداری و تجاری استفاده می‌شود. پرده‌های عمودی محدودیت عرضی ندارند و به صورت یکپارچه تولید می‌شوند و به مراقبت احتیاج ندارند و به راحتی تمیز می‌شوند.

مزایای ویژه پرده‌های عمودی این است که به راحتی می‌توان اطراف آن را باز و بسته کرد و توانایی تنظیم نور به اندازه دلخواه را دارد و همچین می‌توان آن را به صورت دستی و برقی اعمال کرد که به راحتی تمیز می‌شود. لازم به ذکر است که عرض پارچه استفاده شده در پرده لوردراپه در دو اندازه ۹ و ۱۳ میلی متر تولید می‌شود.

پرده کرکره‌ای لوردراپه

پرده کرکره‌ای شید رول

پرده بالا رو یا Shade blind یا همان پرده شید رول نامیده می‌شود. سال هاست که از‌این نوع پرده ها برای تنظیم نور فضای محیط زندگی استفاده می‌شود. به‌این نوع پرده‌ها پرده‌های بالا جمع شو یا بالا رو می‌گویند.‌ این نوع پرده کرکره‌ای به سرعت جمع می‌شود و فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند. پرده شید رول در هتل ها و اماکن تجاری محبوبیت بیشتری دارد.‌ این پرده ها دارای مکانیسم‌های مختلف حرکتی هستند، مانند مکانیزم معمولی که توسط یک زنجیره یا مکانیزم فنر بلند می‌شود که پرده را می‌توان در هر ارتفاع نصب کرد، که با آزاد شدن پرده یا مکانیزم حرکت الکترومکانیکی، در قسمت بالا به طور خودکار تا می‌شود توسط کلید کنترل می‌شود.

پرده کرکره‌ای شید رول

پرده کرکره‌ای غلتکی

پرده کرکره‌ای رولی یا ROLLER BLINDS که اصلی ترین کاربرد‌ این نوع پرده ها در پنجره‌های بزرگ است که با پایین آوردن آن جلوه زیبایی به محیط می‌بخشد که به دلیل یک دست بودن قابلیت تزئینی بودن را دارد یعنی شما می‌توانید تصویر دلخواه خود را بسازید و آن را چاپ کنید و آن را به یک قاب عکس شفاف تبدیل کنید.

محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *