معرفی کامل پارچه پرده‌های ترک (از خط تولید تا انواع برند های آن)

در این مقاله می‌خواهیم انواع پارچه پرده‌های ترک را به شما معرفی کنیم. قطعا یکی از سخت ترین کار‌‌ها تغییر دکوراسیون خانه می‌باشد اما یکی از راه‌های زیبا تر کردن نمای خانه تغییر در پرده‌‌ها می‌باشد.

نگرانی در خرید پرده و پیداکردن پرده با کیفیت بالا و قیمت مناسب طبیعی می‌باشد زیرا پرده تقریباً مهمترین موضوعی است که هم از نظر زیبایی و هم از نظر کارآیی خصوصاً در فرهنگ ایران بسیار مهم است. اما حالا چرا از پارچه پرده‌های ترک استفاده کنیم؟

با توجه به مد جامعه در حال حاظر، می‌توان متوجه این موضوع شد که پارچه پرده‌های ترک از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. البته برند‌های ایرانی بسیار خوبی نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند، اما هدف این مقاله بررسی انواع پارچه پرده‌ ترک و روند تولید پارچه‌های ترک با توجه به درخواست مخاطبان است. اگر می‌خواهید در این مورد بیشتر بدانید، حتماً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

جالب اینکه:

پارچه پرده‌های ترک در ویژگی‌های بافت، مواد استفاده‌شده و طرح‌های منعکس کننده بسیار منحصر به فرد هستند.

مواد اصلی این نوع پارچه‌‌ها، ابریشم با نخ‌های طلا و نقره غنی از نقوشی مانند گل و خطوط زیبا بود. (لاله، میخک، گل رز، شکوفه بهار و سنبل)، درختان (سیب، نخل خرما، سرو)، حیوانات (طاووس، گوزن)، هلال ماه، نقوش ستاره ای، میوه (انار، سیب، خرما، کنگر، آناناس)، و غیره از نقش‌های مرسوم در پارچه‌های ترک می‌باشند.

 

انواع پارچه پرده های ترک

خط تولید پارچه ترک در کشور ترکیه!

صنعت نساجی بزرگترین و یکی از اولین صنایع تاسیس‌شده در ترکیه است که ۲۰ هزار شرکت تولیدی را شامل می‌شود و حدود ۴۰۰ هزار کارمند استخدام می‌کند.

ارزش تولید صنعت نساجی، که عمدتا شامل نخ و پارچه است، در سال ۲۰۰۵ حدود ۱۷.۵ میلیارد دلار بود. ترکیه در سال ۲۰۰۶ به ارزش ۸.۱ میلیارد دلار منسوجات صادر کرد.

صنعت پارچه به عنوان زیرمجموعه صنعت عظیم نساجی ترکیه بهبود یافته است به طور قابل توجهی در سال‌های اخیر، از آنجا که صنایع پوشاک و منسوجات خانگی ترکیه نقش مهمی در بازار‌های پوشاک و منسوجات خانگی جهان در دو دهه گذشته داشته است.

ترکیه در سالهای اخیر سرمایه گذاری زیادی در بخشهای بافندگی و بافندگی کرده است. در دوره ۱۹۹۶ ۲۰۰۵، ترکیه سومین سرمایه گذار بزرگ در ماشینهای بافندگی شاتل بود، که پیشرفته ترین فناوری بافندگی هستند.

در سال ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ ترکیه به ترتیب دوم و چهارم در سرمایه گذاری بافندگی‌های بدون شاتل شد. از نظر ظرفیت نصب‌شده دستگاه‌های بافندگی بدون شاتل، ترکیه در سال ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ در جهان در رتبه ۱۰ قرار گرفت و این یکی از مزیت‌ها برای تولید پارچه پرده‌های ترک می‌باشد.

ترکیه و پارچه پرده

از طرف دیگر، ترکیه دومین سرمایه گذار بزرگ ماشین‌های تک جرسی در دوره ۱۹۹۶ – ۲۰۰۵ بود. در همان دوره نیز در سرمایه گذاری ماشین آلات دو جرسی رتبه سوم را کسب کرد.

در سرمایه گذاری‌های ماشین آلات تک و دو پیراهن، ترکیه در سال ۲۰۰۴ رتبه دوم و چهارم و دوم در سال ۲۰۰۵ را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، ترکیه در سال ۲۰۰۵ در سرمایه گذاری ماشین آلات بافندگی تخت الکترونیکی رتبه سوم، که در مقایسه با ماشین‌های تخت دستی و نیمه اتوماتیک، دارای فناوری مدرن تری نسبت به کشور‌های پیشرفته است.

همانطور که از ارقام بالا مشخص‌شده است، صنعت نساجی ترکیه از فناوری مدرن استفاده می‌کند. سه چهارم ماشین آلات نساجی تولید‌شده کمتر از ۱۰ سال قدمت دارند.

این بخش از نظر ظرفیت پردازش، فناوری مدرن، نیروی کار واجد شرایط و به ویژه کیفیت محصول معادل اتحادیه اروپا است. امروزه صنعت پارچه ترکیه دارای مزایای رقابتی در بازار‌های بین المللی است، به ویژه از نظر فناوری، دامنه محصول گسترده و کیفیت، طراحی و خلاقیت محصولات خود.

علاوه بر ساختار خوب توسعه یافته، از استخدام نیروی کار بسیار ماهر نیز بهره می‌برد. همچنین، صنعت پارچه ترکیه دارای انعطاف پذیری و توانایی زیادی در مدرن سازی تولید و سازگاری خود با فناوری‌های جدید است. این توانایی به صنعت اجازه می‌دهد تا زمان واکنش به تغییر تقاضای مصرف کننده در بازار‌های بین المللی را کاهش دهد.

 

Companies producing all kinds of Turkish curtain fabrics

 

تولید انواع پارچه پرده‌های ترک در ترکیه !

صنعت پارچه ترکیه که تقریباً انواع پارچه‌‌ها را برای تولید پوشاک، منسوجات خانگی، پارچه پرده‌های ترک، تودوزی و کاربردهای فنی تولید می‌کند، دارای ساختاری کاملاً پیشرفته است، به ویژه در تولید بر اساس پنبه، پشم و مواد اولیه ساخته‌شده توسط انسان.

مقدار زیادی از تولید پارچه بر اساس پنبه است. صنعت پارچه مبتنی بر پنبه از دو بخش تشکیل‌شده است. شرکت‌های تولیدی منسوجات  در ترکیه، دارای امکانات تولید بصورت عمودی در تمام مراحل تولید پارچه هستند  از پردازش الیاف، نخ ریسی و بافندگی گرفته تا استهلاک، چاپ و اتمام محصول.

 

برند‌های رایج پارچه پرده‌های ترک در بازار چیست؟

بسیاری از مردم دوست دارند بدانند پارچه‌های پرده ترکی اغلب از چه برندی هستند. در اینجا برخی از برند‌های معروف پارچه پرده ترکی را نام برده و توضیح داده ایم.

 

AKARCA یکی از انواع برندهای پارچه ترک

برند ترک در سال ۱۹۹۰ تاسیس شد و به طور خاص پرده‌های تزئینی، پرده‌های فانتزی و رومیزی با کیفیت بسیار بالا تولید می‌کند.

 

انواع برند پارچه پرده های ترک

 

برند OTTIMO

این برند ترک ۳۵ سال در زمینه تولید و فروش پارچه پرده تجاری فعال بوده و مجموعه بی نظیر محصولات با کیفیت خود را با قیمت‌های رقابتی به چندین کشور صادر می‌کند.

 

برند ARDA

برند ARDA یکی دیگر از شرکت‌های عمده فروش پارچه‌های تزئینی و پارچه پرده‌های ترک در ترکیه است که از سال ۱۹۷۸ تاسیس‌شده است. این شرکت با انتخاب پارچه‌های بافته‌شده با بالاترین فناوری، همکاری با بهترین شرکت‌‌ها و ایجاد مجموعه ای خاص با سفارش خود، موقعیت منحصر به فرد خود را در بازار حفظ کرده است توسط تیم طراحی آن طراحی می‌شود. تیم طراحی تخصصی ARDA با افزایش کیفیت محصول، تنوع و غنای رنگ مجموعه خود را هر ساله تقویت می‌کند.

پارچه پرده های ترک طرح دار

برند APEX

این برند ترک با ۴۰ سال تجربه به سرعت به یکی از مهمترین بازیگران بازار تبدیل شد. پارچه‌های Apex با تثبیت ساختار ابتکاری و پویای خود به سرعت جایگاه خود را در میان برند‌های معروف پیدا کردند.

پارچه‌های اپکس طیف گسترده ای از محصولات شامل جیر، پارچه‌های طرح دار و پارچه‌های ملافه را شامل می‌شوند. این برند با داشتن شبکه فروش در بیش از ۴۰ کشور از آسیای میانه تا آمریکای جنوبی و داشتن شعبه در مسکو (روسیه)، کیف (اوکراین)، بخارست (رومانی) و تهران (ایران)، به عنوان یک بازیگر جهانی در این زمینه شناخته می‌شود .

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *